Projekt ESF 3.3

Masarykova základní škola ve Kdyni jako aktivní tvůrce kvalitního celoživotního vzdělávání

začátek: 1.8.2006
ukončení: 30.6. 2008
poskytovatel: KÚ Plzeň – z finančních prostředků ESF
Program: Operační program Rozvoj lidských zdrojů (OP RLZ)

Priorita: 3 - Rozvoj celoživotního učení
Opatření :3.3 - Rozvoj kapacit dalšího profesního vzdělávání
Název GS: Rozvoj kapacit dalšího profesního vzdělávání
Výše schválené podpory:          2 077 440 Kč
Stručný popis projektu:
Ačkoliv jsme základní školou , jejíž hlavním cílem je především vzdělávání dětí, chtěli bychom se zaměřit také na výuku dospělých. Důvodů je hned několik:
1.                        Škola by měla být vždy centrem vzdělanosti ve svém městě.
2.                        Další činností se daleko efektivněji využijí prostory školy v době mimo vyučování, protože kromě kroužků je škola v odpoledních hodinách či o     víkendech nevyužita .
3.                        Využijeme potenciál a schopnosti pedagogických pracovníků školy.
4.                        Nabídneme široké veřejnosti kurzy, které řadě lidí pomohou při zvyšování kvalifikace nebo jim budou sloužit pro uspokojení vlastní touhy po vzdělání.
5.                        V neposlední řadě je možnost přivýdělku motivací pro trvalé udržení kvalitních učitelů cizích jazyků na naší základní škole což zajisté ocení děti i rodiče.
Veškeré snažení Masarykovy základní školy navazuje na změnu doby a začlenění do EU. Mezi běžné trendy patří pružný systém celoživotního vzdělávání směřující z kamenných vzdělávacích institucí blíže k lidem, rychlý přísun informací a rutinní využívání výpočetní techniky, respektování rovných příležitostí na trhu práce atd…
V tomto duchu jsme začali vytvářet systémy vzdělávacích modulů pro dospělé, které jsou zaměřeny na čtyři základní oblasti - cizí jazyky ( NJ. AJ), český jazyk pro cizince,neboť se jejich počty stále zvyšují, samozřejmě na práci s výpočetní technikou a také na nácvik komunikačních dovednosti, jež ocení jak ženy po mateřské dovolené, tak lidé hledající zaměstnání. Jako partneři v projektu figurují místní továrny – Elitex, Kdynium a Strojírny Kohout. Jejich úkolem je spolupráce při vytváření kurzů spočívající ve zpětné vazbě tak, abychom vytvořili kurzy kvalitní a odpovídající požadavkům místních obyvatel.
Kurzy budou během prvního roku projektu vytvářeny a v další fázi budou odzkoušeny na pracovnících výše zmíněných továren. Kurzy budou připraveny vždy pro začátečníky a pokročilejší a zároveň se bude vyvíjet jejich e-learningová podoba, která umožní pomocí internetu výuku na dálku a nebo snadné doplňování chybějící lekce. Každý zájemce o doplnění vzdělání bude mít možnost vybrat si typ kurzu který odpovídá jeho schopnostem a a časovým možnostem.
V současné době vybraní učitelé kdyňské základní školy pracují na přípravách všech kurzů ve všech formách a byli osloveny partnerské firmy. Pokud vše půjde podle plánu, budou mít obyvatelé Kdyně a okolí do dvou let možnost kvalitního vzdělávání v místě bydliště, které zlepší jejich uplatnění na trhu práce.
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

Kalendář

září 2023
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálně

DSC01003.jpg

Joomla! konole ladění chyb

Sezení

Informace o profilu

Využití paměti

Dotazy do databáze